Mahmut Çorumlu: Eskişehir'e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes !

Eskişehir'in potansiyelini daha da yükseltmek ve şehri çağdaş bir noktaya taşımak amacıyla Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu’nun Eskişehir Belediye Başkanlığı’na adı geçiyor. Çorumlu halen başarıyla yürüttüğü görevine devam ediyor. Çorumlu’nun, şehre yeni bir soluk getireceği düşünülürken, şehirde yüksek katma değerli kuruluşların olduğu aktarılıyor.

Mahmut Çorumlu: Eskişehir'e Yeni Bir Ses Yeni Bir Nefes !
Editör: Konya Time
10 Kasım 2023 - 14:27 - Güncelleme: 10 Kasım 2023 - 15:51
FETÖ ile mücadelenin önemli isimlerinden biri olan Mahmut Çorumlu, görevindeki yapmış olduğu başarılı çalışmalarla kamuoyunda adından sıkça bahsettiriyor.Öyle ki; Eskişehir, Türkiye'nin en büyük ikinci organize sanayi bölgesine ev sahipliği yapıyor. Bu potansiyeli daha etkin bir şekilde kullanmalı. Yüksek katma değerli sanayi yatırımlarıyla şehir cazibe merkezi haline getirebilir. Ankara ile ilişkileri sıkı tutarak önemli projelerde Ankara’nın desteği alınabilir.

Belediyecilikte dinamik ve becerikli bir yaklaşımın son derece önemlidir.Eskişehir'i durağanlaşmaktan kurtarmak için yerel yönetimde yeni bir ses, yeni bir nefes gerekiyor. Şehrin genel beklentisi, devletin işleyişini iyi bilen, bürokrasi tecrübesine sahip, siyasi çatışmaları bitiren ve uzlaşma odaklı bir liderin gelmesidir.

Özellikle milliyetçiler, Emirdağlılar, Çeltikliler, Yunaklılar, Çifteler gibi farklı kesimlerin Çorumlu’yu desteklediklerini söylüyorlar.Eskişehir'in merkezinde, Porsuk Çayı ve çevresindeki düzenlemeler dışında esasa taalluk eden birçok hizmet eksikliği var. Trafik sorununun temelinde çarpık şehirleşme var ve bu sorunu çözecek adımlar atılmalı.

Eskişehir’in kaybettiği zamanı telafi etmek ve büyüyen sorunları çözmek adına kararlılıkla hareket edilmesi gerekiyor. Orta Anadolu’nun incisi olan şehrin potansiyelinin çok yüksek olduğunu aktarılırken doğru yönetimin kilit rol oynadığını ifade ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum